ВИ ПРО ЦЕ ЗАПИТУВАЛИ. ПЛАТИТИ ЗА ГАЗ НА 41% МЕНШЕ: ЯК ЗНИЗИТИ СУМИ В ПЛАТІЖКАХ

В Україні будь-який громадянин може замінити постачальника газу. В одному багатоквартирному будинку за законом можуть працювати десятки різних постачальників, з різними тарифами та умовами.

Скільки можна заощадити, замінивши постачальника.У січні мінімальний тариф на газ становить 6,99 грн, а максимальний – близько 9,9 грн. Якщо ви користуєтеся тільки газовою плитою і живете в багатоквартирному будинку, різниця буде незначною. Якщо ж, наприклад, ви опалюєте будинок газом, економія може скласти кілька сотень гривень на місяць.

Наприклад, якщо на опалення йде 150 кубів на місяць, з мінімальним тарифом це 1 048 грн, а з максимальним – 1486 грн. Тобто, помінявши постачальника, в такому випадку можна буде економити більше ніж 400 грн на місяць.

У кого найнижчі тарифи:

·                     “Газ АП” – 6,99 грн за куб;

·                     Megawatt – 7,05 грн за куб;

·                     “Агросинтез Трейдинг” – 7,08 грн за куб;

·                     “Енергетичні ресурси України” – 7,11 грн за куб;

·                     “Асканія Енерджі” – 7,2 грн за куб;

·                     “Нафтогаз” – 7,224 грн за куб.

Різниця в тарифах становить понад 41%. Тобто, щоб платити менше, достатньо лише поміняти свого постачальника.

Як поміняти постачальника. В Україні з 1 серпня 2020-го Кабінет Міністрів не диктує “Нафтогазу”, за якою ціною продавати газ. Кожен сам за себе: постачальники на місцях (у більшості українців це регіональні “газзбути”) купують блакитне паливо за ринковою ціною, а потім продають його простим українцям.

На роздрібний ринок вийшов і НАК – створив спеціальний дивізіон, який повинен залучати простих українців підписувати прямі договори.

Якщо ви знайшли кращу ціну або з якоїсь причини не хочете далі співпрацювати зі своїм постачальником, за лічені дні можна змінити компанію. Газ ви будете отримувати той самий, але платити за нього будете іншій компанії.

Щоб затримати клієнтів, колишні постачальники часто надсилають борги заднім числом (перераховують обсяг використаного блакитного палива з урахуванням температурного коефіцієнта, мовляв, залежно від того, яка температура на вулиці і де встановлений лічильник, обсяг може змінюватися).

Поміняти постачальника можна буквально “в один клік”. Для цього варто заповнити заявку на сайті своєї компанії.

·                     Подати заяву новому постачальнику в офісі або онлайн (до заяви прикріпити копії паспорта,ІПН, документи на право власності / користування житлом або останню платіжку);

·                     отримати підтвердження про перехід, який автоматично здійсниться протягом 3-21 дня.

При цьому новий постачальник сам повідомить попереднього про бажання споживача зробити такий перехід. Таким чином, діючий постачальник ніяк не може тиснути на клієнта і створювати йому перешкоди.

Важливо, що вибирати постачальника можна не тільки жителям приватних будинків, а й квартир. Адже постачальник укладає договір не з ОСББ, а з кожним конкретним споживачем. Так, у вас і вашого сусіда можуть бути різні постачальники газу і відповідно – різна ціна.