ВИ ПРО ЦЕ ЗАПИТУВАЛИ. У МОЗ ПРАЦЮЮТЬ НАД СТВОРЕННЯМ ПРОГРАМИ ДОПОМОГИ УКРАЇНЦЯМ, ЯКІ ПЕРЕХВОРІЛИ НА КОРОНАВІРУС

Міністерство охорони здоров’я працює над тим, щоб забезпечити фінансування реабілітаційної допомоги пацієнтам, які перенесли коронавірус в амбулаторних і стаціонарних умовах при фінансуванні з держбюджету, тобто через Національну службу здоров’я України, розповіла в ефірі програми «Зворотній зв’язок» на телеканалі «Україна 24» заступник міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Чиновниця зазначила, що робочу групу з напрацювання відповідного реабілітаційного постковідного пакету НСЗУ було створено наказом міністра охорони здоров’я Максима Степанова ще на початку року.

«Пацієнт супроводжується насамперед сімейним лікарем. Тобто коли він виписався зі стаціонару або закінчив лікування амбулаторно, він завжди супроводжується сімейним лікарем, який знає всі його проблеми і якої допомоги пацієнт потребує. Відповідно, сімейний лікар дає направлення в той чи інший стаціонар, навіть не чекаючи, доки НСЗУ буде окремо пакет фінансувати, тому що у нас працюють лікарні різної спрямованості. Крім того, ми працюємо над тим, щоб санаторії системи МОЗ могли також надавати відповідну допомогу», — наголосила Микичак.