Вартість розмитнення авто планують зменшити на 30%: засідання Нацради реформ

ради реформ

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Національної ради реформ, на якому було розглянуто питання щодо доступності безготівкових розрахунків, змін до трудового законодавства, нової моделі розмитнення автомобілів, а також щодо земельних відносин.

Про це зазначили у прес-службі Президента.

Розмитнення автомобілів

Національна рада реформ розглянула питання впровадження нової моделі розмитнення автомобілів. Було зазначено, що через українську митницю щороку проходить близько 500 тис. автомобілів. Унаслідок маніпулювання з вартістю транспортних засобів у кишенях хабарників осідає приблизно 150 млн дол., а втрати бюджету сягають 300-400 млн дол. Тому пропонується передбачити автоматизовану прозору формулу, яка допоможе розраховувати вартість автомобіля за уніфікованими критеріями.

Розмитнити транспортний засіб буде можливо через портал державних послуг «Дія». Прогнозується, що протягом наступних п’яти років після запровадження нової моделі вартість розмитнення легкових автомобілів буде зменшено на 30%.

Спрощення трудового законодавства для малого та середнього бізнесу

Також було розглянуто питання спрощення трудового законодавства для малого та середнього бізнесу (з кількістю працівників до 250 осіб). Зокрема, пропонується запровадження договірного режиму відносин між роботодавцем і працівниками, що полегшить роботодавцям ведення кадрових питань, адже більшість із них буде врегульована трудовим договором.

Як підприємцю перевірити заборгованість перед державою? З Telegram-ботом ReporTax контролюйте сплату податків й убезпечте себе від штрафів. У форматі діалогу в Telegram заповнюйте звітність, сплачуйте ЄСВ та Єдиний податок. Розпочніть роботу в ReporTax прямо сьогодні.

Щодо обслуговування платежів пластиковими картками

Крім того, під час засідання Нацради реформ було розглянуто питання зменшення комісійної винагороди за послуги еквайрингу (обслуговування платежів пластиковими картками).

Реагуючи на звернення 300 тис. компаній, у травні 2020 року уряд затвердив програму стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19, у якій вказувалася необхідність обмеження плати за еквайринг. У Верховній Раді вже зареєстрована низка законопроектів щодо зменшення комісії від суми цих транзакцій.

Земельні відносини

На засіданні Національної ради реформ також обговорювалося удосконалення системи управління та спрощення регулювання земельних відносин. Після передачі земель у власність територіальних громад вони зможуть самостійно ними розпоряджатися, органи місцевого самоврядування отримають право здійснювати контроль за самовільним зайняттям земельних ділянок та нецільовим використанням земель.

Після впровадження реформи продаж прав на земельні ділянки державної та комунальної власності відбуватиметься виключно на електронних аукціонах у єдиній державній електронній системі.