Вимоги до статутів ТОВ тепер визначатимуться виключно у профільному Законі

ВР ухвалила Закон про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю (проект № 3497).

Законом усунуто існуючу колізію між Законом про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю і Господарським кодексом в частині обов’язкових вимог до статутів ТОВ і ТДВ, яка полягає в тому, що у Господарському кодексі міститься вимога щодо зазначення в установчих документах вказаних товариств частки учасників товариств у його статутному капіталі, а у Законі її немає.

Прийнятим Законом виключено з ч. ч. 3, 4 ст. 80 ГК положення про визначення в установчих документах вказаних товариств розміру часток учасників у статутних капіталах.

Також викладено у новый редакції ч. 4 ст. 82 ГК, згідно з якою перелік відомостей, що повинні міститись у статуті товариства з обмеженою відповідальністю і товариства з додатковою відповідальністю, визначається виключно Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Статут товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю може також містити інші відомості, що не суперечать цьому Кодексу.