Встановлено новий період для звернення за списанням ЄСВ-боргів зі «сплячих» підприємців

до 1 березня 2021 року

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом № 1072-IX врегульовано списання недоїмки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тих платників, які звернулися із заявами про списання на підставі Законів № 592-IX та № 786-IX, у строк до 31 серпня 2020 року, але їх діяльність як суб’єктів підприємницької діяльності на момент звернення вже була припинена в періоді з 1 січня 2017 року до 3 червня 2020 року.

Отже, законодавець продовжив процедуру списання сум недоїмки з єдиного внеску, а також штрафу і пені.

Коло суб’єктів господарювання, які мають право на таке списання, не змінюється: це фізичні особи-підприємці (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадили незалежну професійну діяльність.

Встановлено новий період, протягом якого такі платники можуть звернутися за списанням — до 1 березня 2021 року. А тим платникам, які подали раніше заяви, хоча й проґавили термін, не потрібно звертатися із заявою повторно, контролюючі органи проведуть списання на підставі документів, які були подані раніше, у відповідності до Законів № 592 та № 786.

Стосовно платників податків, які не скористались такою можливість раніше, то вони можуть зробити це тепер, подавши такі документи:

— заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, яка подається державному реєстратору за місцем знаходження підприємця, якщо така заява не подавалася раніше;

— заяву про списання заборгованості;

— звітність з єдиного внеску за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року, які подаються до податкового органу за основним місцем обліку, звичайно, за умови, що така звітність не подавалася раніше.