Українців скоро почнуть штрафувати за порушення маскового режиму

19 листопада, Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно запобігання поширенню коронавирусной хвороби (COVID — 19)»(проект № 3891) підписав Президент України. Нові штрафи почнуть діяти наступного дня після офіційної публікації документу.

Для громадян передбачена адмінвідповідальність за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, у вигляді штрафу від 10 до 15 НМДГ (170 — 255 грн.).

Законом також внесені зміни до Кодексу з метою реалізації повноважень виконавських комітетів (виконавчих органів) сільських, селищних, міських порад щодо розгляду справ про такі адміністративні правопорушення.

Зверніть увагу на штрафи за порушення правил карантину.

Кабмін постановою від 11 листопада 2020 року № 1100 запровадив в Україні нові правила карантину. Зокрема, тепер в Україні не буде «зелених», «жовтих», «помаранчевих» або «червоних» зон, а діятимуть єдині обмеження по усій території, а у вихідні дні діятимуть ще й додаткові обмеження. Постанова набула чинності сьогодні, 13 листопада.

Нагадаємо, що відповідальність за порушення правил карантину встановлена ст. 44-3 КпАПчинна редакція якої передбачає за порушення правил карантину штраф для громадян від однієї до двох тисяч НМДГ (від 17 000 до 34 000 грн.) і для посадових осіб — від двох до десяти тисяч НМДГ(від 34 000 до 170 000 грн.).