За невиконання приписів Держпраці оштрафують на 180 тис. грн


У Держпраці зазначають, якщо роботодавець не відреагував на припис інспектора Держпраці, він нестиме повну відповідальність за порушення трудового законодавства.

Виникла ситуація, що фізична особа — підприємець, яка здійснює підприємницьку діяльність у торговельній сфері, порушила норми трудового законодавства.

Факт порушення законодавства про працю виявлено головним державним інспектором праці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Посадовець Управління встановив, що підприємець використовував найману працю без врегулювання належним чином трудових відносин з найманим персоналом. Зокрема, у магазині, де суб’єкт господарювання здійснював реалізацію товарами та продуктами харчування, використовувалася праця неоформленої продавчині.

Фахівець Держпраці детально роз’яснив роботодавцю норми чинного трудового законодавства, зокрема, у частині оформлення трудових відносин та видав припис на усунення, у передбачений чинним законодавством термін, виявлених порушень.

Оскільки, до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої — третьої груп, застосовується попередження, то штрафна санкція на підприємця накладена не була.

Водночас інспектор праці наголосив суб’єкту господарювання: у разі вчинення порушення повторно упродовж двох років з дня вже виявленого, передбачено додаткову відповідальність — у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Фізичну особу-підприємця також було попереджено про те, що фахівцями територіального органу Держпраці України заклад торгівлі повторно проінспектують.

У ході позапланового інспекційного заходу інспектор праці встановив, що виявлені попередньо порушення підприємець не усунув:

— доказів належного врегулювання трудових відносин з персоналом роботодавець не надав;

— доказів повідомлення про прийняття на роботу продавчині до територіального органу Державної податкової служби за місцем обліку її, як платника єдиного — внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не надходило.

Таким чином, підприємець порушив норми статті 24 КЗпП — «Укладення трудового договору» та допустив працівника до роботи без укладення трудового договору.

Порушено також норми постанови Кабміну № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

Управлінням Держпраці у Чернівецькій області винесено постанову про накладення на роботодавця за порушення законодавства про працю штрафної санкції у розмірі 180 тисяч гривень.