Звітуємо за 2 квартал 2021 року: все, що необхідно знати про подання об’єднаного звіту

1 липня 2021 року, розпочалося подання звітності за 2 квартал 2021 року. Особливу увагу варто приділити звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ. Саме цей звіт викликає у бухгалтерів багато проблем і запитань.
Приймаючи Закон про об’єднання звітності з ПДФО та ЄСВ законодавець ставив за мету визначити єдиним звітним періодом – квартал, скоротити кількість звітів і часу для їх складання.
Але, за повідомленням Пенсійного фонду України, об’єднання звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ з встановленням квартального періоду звітування містить низку ризиків. Тому ПФУ пропонує встановити для цього звіту місячний звітний період. Відповідний проєкт Закону було оприлюднено на сайті Пенсійного фонду. ПФУ пропонує запровадити місячну звітність з 2022 року.
Данило Гетманцев, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, ще у травні повідомив, що отримав численні звернення платників податків, бухгалтерів з критикою на адресу звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ. Гетманцев пообіцяв створити робочу групу за участі представників МФУ, ДПС України, ПФУ, бухгалтерів, експертів для врегулювання питання щодо спрощення форми податкового розрахунку сум ПДФО та ЄСВ, порядку його заповнення. Але ніяких змін до порядку поданя цього звіту поки що не внесено.
Тому за 2 квартал 2021 року, так само, як і за 1 квартал, подаємо звіт за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4, із змінами, внесеними наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773.
Для допомоги своїм читачам ми зібрали всю необхідну інформацію, яка допоможе у заповненні об’єднаного звіту.
В першу чергу пропонуємо Вам у подарунок добірку, яка допоможе розібратися в новому звіті та виправити помилки! Завантажити її Ви зможете за посиланям.
Про обов’язкові реквізити звіту, подання «Довідкового» Розрахунку, порядок виправлення помилок та заповнення звіту за минулі періоди ви дізнаєтеся із роз’яснення податківців за посиланням.
Про особливості заповнення Додатку Д1, 4ДФ, Д5, Д6 читайте у статті Заповнення Додатків в об’єднаній звітності з ПДФО та ЄСВ.
Всі подробиці заповнення Додатку Д1 вам розповість Лілія Ушакова, експерт з питань праці та зарплати журналу «Податки & бухоблік», у статті Єдина звітність: заповнюємо додаток 1.
Про додаток 4ДФ більш детально ви прочитаєте за посиланням. Якщо у вас є працівники, які в ІД-паспорті мають відмітку про відмову від РНОКПП, вам стане у нагоді наступний матеріал.
Відповідь на питання чи зазначати у графі «Працювало за цивільно-правовими договорами» додатка 4ДФ кількість ФОП, яким виплачувались доходи, ви знайдете тут.
Надаєте нецільову благодійну допомогу? Дізнайтеся як заповнити у цьому разі додаток 4ДФ.
Якщо у вас на підприємстві несвоєчасно виплачується заробітна плата, радимо вам матеріал Заповнення додатка 4ДФ у разі несвоєчасної виплати зарплати.
Як у додатку 4ДФ об’єднаного звіту зазначати доходи, надані у негрошовій формі, читайте за посиланням.
Тут ви знайдете все про подання звітності за відокремлений підрозділ, не уповноважений нараховувати ПДФО.
Про подання об’єднаної звітності великими платниками податку читайте за посиланням.
Як заповнюється додаток 4ДФ нотаріусом (посередником) при купівлі-продажу нерухомого/рухомого майна читайте у роз’ясненні.
Лікарняні в 4ДФ: якщо фінансування затримують. Приклади заповнення надає експерт з питань праці та зарплати Лілія Ушакова.
Також Лілія Ушакова розповіла про правила нумерування додатків об’єднаного звіту. Все про цю чудо-нумерацію ви знайдете тут.
Щодо подання звіту, якщо у роботодавця в штаті лише декретниця, читайте за посиланням.
Якщо у Вас виникли питання щодо заповнення рядка 105 Розрахунку, відповіді на них ви знайдете у роз’ясненні податківців у ЗІР.
Чи необхідно заповнювати рядок 032 юрособам без відокремлених підрозділів також розповіли податківці у загальнодоступному
інформаційно-довідковому ресурсі. Деталі за посиланням. А про заповнення рядка 033 читайте тут.
Якщо протягом кварталу кількість працівників змінювалась, дізнайтеся як заповнити рядок «Працювало за трудовими договорами» додатку 4ДФ.
Як відобразити видачу роботодавцем спецодягу працівнику у додатку 4ДФ, читайте за посиланням.
Крім того, нагадуємо Вам про випадки, коли необхідно подати «Звітний» як «Довідковий».
Залишилися питання щодо заповнення звіту? З питань заповнення додатків 1, 2, 3, 5 та 6 об’єднаної звітності ДПС радить звертатися до ПФУ.

Заповнюєте звітність у ПО M.E.Doc? Радимо Вам наступні матеріали:
• Податковий розрахунок об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ – у M.E.Doc
• Додаток Д1 об’єднаної звітності — заповнення у M.E.Doc
• Додаток 4ДФ об’єднаної звітності з податку на доходи та ЄСВ: особливості заповнення у M.E.Doc
• Додаток Д5 об’єднаної звітності ПДФО та ЄСВ: заповнюємо у M.E.Doc
• Додаток 6 до об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ: заповнюємо у M.E.Doc

Якщо ви вже подали звіт, але потім знайшли помилку, у вас ще є час подати новий звітний Розрахунок.
Щоб не помилитися ще раз, радимо вам ознайомитися зі статтею Як заповнити «Звітний новий» Розрахунок з ЄСВ, ПДФО та ВЗ?
Крім того, все, що вам необхідно знати про виправлення помилок у звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ, вам розповість Лілія Ушакова, експерт з питань праці та зарплати журналу «Податки & бухоблік».
Як у Розрахунку з типом «Звітний новий» провести коригування реквізитів, що не стосуються застрахованої особи, читайте за посиланням.
Також пропонуємо вам матеріал Припустили помилку у додатку 4ДФ об’єднаної звітності. Як виправити?

Виявили помилку у звітності за минулі періоди? Маєте подати уточнюючий розрахунок.
Які помилки можуть призвести до відповідальності, а які ні, читайте тут.
Як виправити ЄСВ-помилки в об’єднаному звіті дивіться на прикладах від журналу Бухгалтер 911.
Чи можна виправити невірно зазначений в об’єднаній звітності код адміністративно – територіальної одиниці, читайте тут.
Як заповнити уточнюючий об’єднаний звіт для коригування ф. 1ДФ за періоди до 01.01.2021, розповіли податківці.
Про деякі нюанси заповнення уточнюючого додатку 4ДФ читайте у матеріалах:
• Чи заповнюється рядок «Всього» уточнюючого 4ДФ?
• Чи зазначати кількість працівників в уточнюючому додатку 4ДФ?

Впровадження нової звітності, нажаль, не пройшло гладко. Бухгалтери зіткнулися з багатьма проблемами і технічними помилками при поданні звіту. Як ДПС реагує на наявність своїх помилок читайте в Блозі за посиланням.
Також вас зацікавлять інші матеріалу Блогу:
• ДПС України: здавати чи ні «порожні» Додатки до податкового розрахунку? Здавати! В яких випадках?..
• Як створити Податковий розрахунок (об’єднаний) за періоди до 2021 (в Медку)
Виникла необхідність обсудити з колегами питання заповнення нового звіту? Заходьте на форум у тему Об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ.

Інформація з сайту https://buhgalter911.com/uk
01.07.21
Показники для додатка 4ДФ наявні лише в одному місяці кварталу. Чи подавати порожні додатки за інші місяці?
Чи потрібно формувати додатки 4ДФ до Розрахунку за звітний квартал, якщо показники, які підлягають відображенню у додатку 4ДФ до Розрахунку, наявні лише в одному з місяців звітного кварталу?
Якщо показники, які підлягають відображенню у додатку 4ДФ до Розрахунку, наявні лише в одному з місяців звітного кварталу, то додаток 4ДФ до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, формується та подається за кожен з таких місяців звітного кварталу.
При цьому пусті рядки прокреслюються (у разі подання документа в електронному вигляді – такі рядки не заповнюються).
По материалам Категорія 103.25 «ЗІР»
https://buhgalter911.com/uk

Інформація з сайтуhttps://buhgalter911.com/uk
01.07.21
Чи заповнюється рядок 032 Розрахунку та рядок 032 додатка 4ДФ до Розрахунку ФОП або ЮО, яка не має відокремлених підрозділів?
Пунктом 1 розд. ІІІ Порядку заповнення Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (у редакції наказу Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773), визначено, що, зокрема, у рядку 032 «Кодифікатор адміністративно – територіальних одиниць та територій територіальних громад» заголовної частини Розрахунку зазначається код Кодифікатора адміністративно – територіальних одиниць та територій територіальних громад за місцезнаходженням платника податку на доходи фізичних осіб або його відокремленого підрозділу, якщо Розрахунок подається податковим агентом за його відокремлений підрозділ.
Крім того, зазначений рядок 032 міститься в додатку 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – додаток 4ДФ) до Розрахунку, у якому вказується код за Кодифікатором адміністративно – територіальних одиниць та територій територіальних громад за місцезнаходженням податкового агента або відокремленого підрозділу, якщо Розрахунок подається за відокремлений підрозділ.
Таким чином, фізична особа – підприємець або юридична особа, яка не має відокремлених підрозділів, у Податковому розрахунку заповнює рядок 032 Розрахунку та рядок 032 додатка 4ДФ до Податкового розрахунку, у яких зазначає код за Кодифікатором адміністративно – територіальних одиниць та територій територіальних громад за своїм місцезнаходженням.