Карантинні обмеження знову оновили

 7 квітня на урядовому засіданні було прийнято постанову № 310, якою черговий раз внесли зміни до карантинних правил. Зокрема, в «червоних» зонах дозволили торгівлю садівним матеріалом та надання послуг з прання та хімчистки.
Крім того, Кабмін виключив необхідність наявності ПЛР-тестів для іноземців та осіб без громадянства віком до 12 років.

Оновлені й вимоги щодо самоізоляції при в’їзді в Україну. Тепер вони поширюються також на іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, крім:

  • осіб, які не досягли 12 років;
  • водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;
  • осіб, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
  • осіб, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, яке проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону.

Особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи “Вдома”. У разі неможливості встановлення такого мобільного додатка особа підлягає обсервації. Раніше це правило поширювалося тільки на громадян України.

Нагадаємо, ПЛР-тест для в’їзду в Україну можна зробити за 72 години, а не 48