МОП: ПРОВІДНІ СВІТОВІ ЕКСПЕРТИ ЗАКЛИКАЮТЬ ВКЛЮЧИТИ ОХОРОНУ ПРАЦІ ДО ОСНОВОПОЛОЖНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ

Провідні світові експерти в галузі охорони праці закликали Міжнародну організацію праці (МОП) визначити охорону праці одним із основоположних прав напередодні обговорення цього питання в Адміністративній раді МОП.

Профспілки закликають учасників Конференції МОП, що відбудеться у червні 2021 року, підвищити статус охорони праці до найвищого рівня міжнародних трудових стандартів, тим самим посиливши відповідальність урядів та роботодавців за порятунок життів на виробництві та сприяючи більшій кількості ратифікацій життєво важливих конвенцій з охорони праці.

Це відповідало б зобов’язанням у Декларації століття МОП 2019 року, яку одноголосно прийняли уряди, працівники та роботодавці, щодо забезпечення охорони праці всіх працівників.

Колегіум Рамацціні, провідний незалежний міжнародний орган експертів з питань медицини праці та навколишнього середовища, закликав МОП терміново виконати рішення Міжнародної конференції праці 2019 року, в ідеалі на Конференції 2021 року.

Колегіум Рамацціні зазначив: “Щороку сотні мільйонів людей зазнають шкоди через свою роботу. Мільйони вмирають. Цим смертям можна запобігти, але лише в тому випадку, якщо захисту працівників від виробничих ризиків надається найвищий пріоритет, а здоров’я та безпека працівника визнані основним правом людини. МОП повинна діяти за найпершої нагоди, щоб визнати охорону праці основоположним правом у світі праці».

Врятуємо життя на виробництві

Нік Пол, керівник Товариства медицини праці, всесвітньої професійної організації лікарів з гігієни праці зі штаб-квартирою у Великобританії, зазначив: «Товариство медицини праці рішуче підтримує визнання охорони праці основоположним правом МОП на робочих місцях. Ми закликаємо Адміністративну раду МОП оперативно діяти на виконання рішення Столітньої конференції МОП (108-а сесія) 2019 року з метою включення в порядок денний Міжнародної конференції праці 2021 року питання визнання охорони праці основоположним правом у світі праці».

Генеральний секретар МКП Шаран Барроу заявила: «Уряди та роботодавці повинні прислухатися до цих провідних експертних організацій. Занадто довго захист працівників від виробничого травматизму та професійних хворіб мав нижчий статус порівняно з іншими основними правами на робочих місцях. Деякі роботодавці і навіть деякі уряди, здається, думають, що витрати на ведення бізнесу можна зменшити за рахунок життя працівників. Надання належного правового статусу охороні праці дозволить виправити історичну помилку, та активізує зусилля з метою встановлення контролю за поширенням пандемії COVID-19».