Нову процедуру реєстрації ФОП презентують 17 травня


Державне підприємство «Національні інформаційні системи» оновило програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР). Оновленням ЄДР підготовлений для бета-тестування автоматичної реєстрації ФОП через портал Дія.

Про це зазначають у Державному підприємстві «Національні інформаційні системи».

Презентація послуги «Автоматична реєстрація ФОП» запланована на 17 травня 2021 року на Diia Summit.

«Сьогодні реєстратори в процесі онлайн-реєстрації ФОП виконують суто технічну функцію — перевіряють достатність надісланої інформації, переносять її в ЄДР та реєструють ФОП. Враховуючи, що онлайн-заявки надаються через портал Дія, наявність необхідної інформації буде перевірятись засобами програмного забезпечення ще на етапі заповнення заявки» — зазначив генеральний директор ДП «НАІС» Олексій Бережний.

Планується, що реалізація в ЄДР автоматичної реєстрації ФОП зніме частину навантаження з реєстраторів (близько 450 реєстрацій в Україні здійснюється щодня) та пришвидшить отримання послуги громадянами. У 2020 році реєстрація ФОП в середньому займала більше 4 годин від подачі онлайн-заявки до самої реєстраційної дії.