Президент зареєстрував законопроект про виплату карантинної допомоги


24 березня у ВР зареєстровано законопроект № 5300 про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (Ініціатор — Президент).

Законопроектом пропонується забезпечити за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів виплати допомоги застрахованим особам, які втрачають частину заробітної плати чи доходу у разі запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.

Допомога застрахованим особам виплачується:

— за рахунок коштів Державного бюджету України — у розмірі 8 тисяч гривень;

— за рахунок коштів місцевого бюджету — у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування.

Виплату допомоги застрахованим особам планують здійснювати на підставі заяви застрахованої особи, поданої нею в електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Застрахована особа матиме право звернутися із заявою про виплату допомоги застрахованим особам протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

У разі виявлення недостовірних відомостей, наданих застрахованою особою, на підставі яких було виплачено допомогу, що впливають на право застрахованої особи на її одержання, сума допомоги підлягатиме поверненню застрахованою особою до Державного бюджету України та відповідного місцевого бюджету у визначеному Кабінетом Міністрів порядку.

У разі прийняття Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.