Президент підписав Закон щодо посилення відповідальності за порушення ПДР

днем його опублікування

Президент України підписав Закон щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху № 1231-IX, який Верховна Рада ухвалила 16 лютого 2021 року (проект № 2695).

Законом збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, обмежень швидкості руху, проїзду на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, залишення місця ДТП, а також за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право водіння.

Також посилюється адміністративна відповідальність за порушення ПДР пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин.

Крім того, Законом передбачається можливість зупинки транспортного засобу поліцейським для огляду водіїв з використанням спецзасобів для перевірки на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Зауважимо, у остаточній редакції тексту Закону виключили норму щодо профілактичних зупинок транспортних засобів, яка раніше передбачалася у тексті проекту.