РЕЗОНАНС. З ЧИМ ПОВ’ЯЗАНІ ЗАТРИМКИ У ФІНАНСУВАННІ ЛІКАРНЯНИХ?

Про можливі затримки деяких виплат лікарняних та декретних повідомив Фонд соціального страхування України на своєму сайті. Причина — обмеженість доходів Фонду.

Як зазначено у повідомленні, Фонд соціального страхування України виплачує лікарняні та декретні у повному обсязі, однак сьогодні є затримки в строках фінансування.

Тривалість затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду. На сьогодні затримка складає 21 робочий день або 1,8 млрд грн, а також непрофінансовані заяви-розрахунки на суму 0,8 млрд грн, термін оплати яких складає 10 робочих днів відповідно до законодавства.

Ще в листопаді 2020 року лікарняні і декретні фінансувались упродовж одного робочого дня після отримання заяви-розрахунку від роботодавця (замість 10 робочих днів, визначених законодавством). Усі операції були оптимізовані та прискорені, аби в період пандемії забезпечити максимальну оперативність у наданні допомог.

Однак сьогодні доходів Фонду не вистачає на покриття усіх прийнятих на фінансування допомог і виплат. Наявна заборгованість була накопичена Фондом у грудні через різке зростання видатків. Це пов’язано із додатковим навантаженням, яке Фонд отримав через пандемію – суттєво зросли видатки за лікарняними, також на нього було покладено фінансування самоізоляції українських працівників, страхові виплати медикам тощо, — йдеться в повідомленні.

Також у ньому роз’яснюється, як пришвидшити отримання допомоги.