Роботодавці, які скорочують робочий час, можуть подати заяву на допомогу до 21 грудня

Державний центр зайнятості нагадує, що роботодавці, які скоротили або можуть скоротити робочий час працівників через карантинні обмеження, можуть подати заяву на отримання одноразової матеріальної допомоги.

Нагадаємо, роботодавці можуть отримати допомогу, розмір якої визначається пропорційно робочому часу працівника та не може перевищувати 8 тис. гривень на одного працівника.

Для цього до 21 грудня необхідно звернутися до центру зайнятості за своїм місцезнаходженням та надати необхідні документи, а саме:

Документи можна подавати безпосередньо до центру зайнятості або дистанційно у сканованому вигляді на електронну адресу відповідного центру зайнятості. До 22 грудня центр зайнятості розгляне документи та прийме рішення щодо виплат.

Важливо! Роботодавці зобов’язані виплатити матеріальну допомогу на рахунок працівника не пізніше наступного робочого дня після надходження коштів.

Матеріальна допомога не надається:

— суб’єктам господарювання, які зареєстровані менше трьох місяців або перебувають у стані припинення чи банкрутства;

— підприємцям, які отримують допомогу по частковому безробіттю;

— робітникам, які працюють у роботодавця за сумісництвом або за яких на дату звернення роботодавцем сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування менше ніж за усі місяці III кварталу 2020 року.

Працівники і ФОПи можуть подавати заявки до 31 грудня, роботодавці, які можуть втратити дохід через карантин — до 21 грудня.