УВАГА! З 23 БЕРЕЗНЯ В ОДЕСІ ТА В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВВОДИТЬСЯ «ЧЕРВОНИЙ РІВЕНЬ» ЕПІДЕМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

22 марта 2021 года, состоялось заседание городской комиссии ТЭБ и ЧС.
Согласно Постановлению Кабинета Министров Украины от 9 декабря 2020 г. № 1236 и в соответствии с решением Государственной комиссии ТЭБ и ЧС от 20 марта 2021 года
с 23 марта 00 час. 00 мин. на территории города Одессы устанавливается «красный уровень» эпидемической опасности.

Согласно решению городской комиссии ТЭБ и ЧС с 00:00 часов 23 марта 2021 года

в городе Одессе разрешено работать:
— заведениям общественного питания (по адресной доставке и на вынос);
— продовольственным магазинам;
— АЗС и СТО;
— аптекам;
— зоомагазинам и ветеринарным клиникам;
— парикмахерским и салонам красоты (при условии предварительной записи);
— финансовым учреждениям;
— операторам почтовой связи.

Что касается городского транспорта, то комиссией разрешено осуществлять перевозку пассажиров на городских автобусных маршрутах в режиме маршрутного такси, в трамваях и троллейбусах в количестве не большем, чем мест для сидения, что предусмотрено технической характеристикой транспортного средства и определено в регистрационных документах на такое транспортное средство.
 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ

БЕЗПЕКИ І НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

вул. Розкидайлівська, 67а, м. Одеса, 65006, тел./ факс (048) 705-51-71, e-mail: odunscz@omr.gov.ua

ПРОТОКОЛ № 4

позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Виконавчого комітету Одеської міської ради    «22» березня 2021 року

Головував: голова комісії Труханов Г.Л.

Присутні: члени комісії

Запрошені: за окремим списком

І. Про необхідність вжиття додаткових протиепідемічних заходів для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території міста Одеси.

З метою протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території міста Одеси, керуючись статтею 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», статтями 30, 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», відповідно до            пункту 34 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року              № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – постанова № 1236), пункту 1 рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 20 березня 2021 року № 11 щодо забезпечення посилення протиепідемічних заходів, комісія

ВИРІШИЛА:

1. Враховуючи встановлення з 00:00 годин 23 березня 2021 року “ЧЕРВОНОГО” рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території міста Одеси, застосовуються обмежувальні протиепідемічні заходи, відповідно до яких забороняється:

1.1. Перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

1.2. Перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус; без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.

1.3. Самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.

1.4. Відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, та пунктів тимчасового розміщення біженців, крім осіб, які надають правову допомогу особам, які перебувають в таких пунктах.

1.5. Відвідування сторонніми особами (крім законних представників, членів сім’ї, родичів за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, не частіше ніж один раз на тиждень) установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають (перебувають) громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям (особам), які перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово).

1.6. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (бари, ресторани, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування зі здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос, а також закладами громадського харчування в аеропортах.

1.7. Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, крім приймання відвідувачів у закладах, визначених у пункті 1.8.

1.8. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

1.8.1. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання.

1.8.2. Торговельної діяльності зі здійсненням адресної доставки замовлень.

1.8.3. Провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ, діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом.

1.8.4. Виконання робіт зі збирання і заготівлі відходів.

1.8.5. Провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом.

1.9. Приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності.

1.10. Приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.

1.11. Приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

1.12. Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників.

1.13. Робота закладів громадського харчування та місць харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.

1.14. Діяльність непродовольчих ринків.

1.15. Відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1 – 4 класів закладів загальної середньої освіти.

1.16. Здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів (посадки та висадки) автомобільним, залізничним транспортом, крім транзитних перевезень та:

— перевезень легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування дітей віком до 14 років;

— регулярних / нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус) транспорті, в кількості не більшій, ніж місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу і визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.

— перевезень службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які проінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції;

— перевезень пасажирів спеціальними залізничними рейсами у внутрішньому сполученні, рішення щодо яких приймається в кожному конкретному випадку перевізником за заявками обласних державних адміністрацій за погодженням з Міністерством інфраструктури України та Міністерством охорони здоров’я України, а також у приміському залізничному сполученні за рішенням перевізника, прийнятим за поданням чи за погодженням з обласною державною адміністрацією.

Перевізник несе відповідальність за дезінфекцію транспортних засобів та забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.

Термін виконання: з 00:00 23 березня 2021 року до зниження рівня епідемічної небезпеки та прийняття відповідного рішення Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

2. Виконавчим органам Одеської міської ради, місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності та суб’єктам господарювання на території міста Одеси забезпечити:

2.1. Дотримання карантинних обмежень відповідно до «ЧЕРВОНОГО» рівня епідемічної небезпеки, визначених постановою № 1236.

2.2. Встановлення режиму дистанційної (надомної) роботи зі збереженням заробітної плати, крім працівників, для яких неможливо встановити режим дистанційної (надомної) роботи у зв’язку з характером виконуваних завдань.

2.3. З метою обмеження скупчення громадян у транспорті (службовому, орендованому) та на шляхах прямування  на роботу / з роботи застосувати там, де це можливо, гнучкий режим робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу, зокрема встановити початок роботи о 10.00 або більш пізній годині суб’єктам господарювання.

2.4. Організувати переміщення працівників на роботу / з роботи легковим, службовим та/або орендованим транспортом (автобусами, транспортом, обладнаним для перевезення пасажирів).

2.5. Посилити роз’яснювальну роботу серед підлеглих та мешканців міста щодо дотримання карантинних обмежень і обов’язкового їх виконання.

Термін виконання: з 00:00 23 березня 2021 року до зниження рівня епідемічної небезпеки та прийняття відповідного рішення Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

3. Суб’єктам господарювання незалежно від форм власності, що провадять свою господарську діяльність на території міста Одеси та діяльність яких передбачає приймання відвідувачів, забезпечити проведення поточних дезінфекційних заходів з дотриманням вимог, визначених чинним законодавством України.

Термін виконання: з 00:00 23 березня 2021 року до зниження рівня епідемічної небезпеки

4. Департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради:

4.1. Організувати роботу транспорту підприємств, закладів та установ в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які проінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції, як спецтранспорту для перевезення, починаючи з 23 березня 2021 року до зниження рівня епідемічної небезпеки, для наступних категорій пасажирів:

— громадян, які забезпечують діяльність критично важливих сфер життя міста, медичного персоналу;

— працівників правоохоронних органів, Збройних Сил України, Служби безпеки України, держслужбовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування та прирівняних до них категорій працівників за наявності відповідного службового посвідчення.

4.2. Проінформувати Головне управління Національної поліції в Одеській області, Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції про маршрути руху спецтранспорту для перевезення окремих категорій пасажирів.

4.3. Забезпечити контроль застосування водіями спецтранспорту засобів індивідуального захисту (маски, респіратори) та систематичне проведення дезінфекційних заходів.

Термін виконання: з 00:00 23 березня                  2021 року до зниження рівня епідемічної небезпеки та прийняття відповідного рішення Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

5. Районним адміністраціям Одеської міської ради:

5.1. Провести відповідні засідання комісій ТЕБ і НС, на яких прийняти рішення щодо неухильного дотримання карантинних обмежень «ЧЕРВОНОГО» рівня епідемічної небезпеки, визначених постановою                    № 1236.

5.2. Організувати посилену роботу моніторингових груп спільно з Головним управлінням Національної поліції в Одеській області, Управлінням патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції, Управлінням розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради, Управлінням Держпродспоживслужби в м. Одеса зі здійсненням перевірок діяльності продовольчих ринків, торгово-розважальних центрів, супермаркетів, ресторанів, барів тощо щодо дотримання карантинних вимог.

Термін виконання: з 00:00 23 березня                  2021 року до зниження рівня епідемічної небезпеки

6. Департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міської ради спільно із засобами масової інформації продовжити роз’яснювальну роботу щодо дотримання карантинних обмежень, визначених постановою
№ 1236.  Підвищити рівень оприлюднення інформації щодо дотримання правил поведінки та профілактики поширення гострої респіраторної хвороби        COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Термін виконання: невідкладно.

7. Рекомендувати Головному управлінню Національної поліції в Одеській області, Управлінню патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції, Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області:

7.1. Посилити заходи контролю за дотриманням карантинних обмежень, передбачених «ЧЕРВОНИМ» рівнем епідемічної небезпеки, визначених постановою № 1236.

7.2. У разі виявлення порушень карантинних вимог застосовувати заходи адміністративного впливу.

7.3. Надати допомогу у проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням щодо переведення міського транспорту у режим спецперевезення з метою забезпечення карантинних заходів.

Термін виконання: з 00:00 23 березня 2021 року до зниження рівня епідемічної небезпеки та прийняття відповідного рішення Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

8. Департаменту освіти та науки Одеської міської ради: 

8.1. Постійно контролювати ефективність роботи в напрямі дистанційного навчання. 

8.2 Вирішити питання надання допомоги малозабезпеченим родинам з метою забезпечення можливості проходження навчання дистанційним способом.

Термін виконання: невідкладно.

9. Департаменту міського господарства Одеської міської ради забезпечити виконання заходів щодо дезінфекції вулиць міста Одеси та  зупинкових комплексів.

Термін виконання: з 00:00 23 березня 2021 року до зниження рівня епідемічної небезпеки

10. Про виконання заходів протокольного рішення комісії проінформувати Департамент муніципальної безпеки Одеської міської ради у визначені строки письмово та на електронні пошти: bezpeka@omr.gov.ua, odunscz@omr.gov.ua.

11. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

Голова комісії                                                                                 Г.Л. Труханов Секретар комісії